מהן השיטות המומלצות לחידוש נראות האמבטיה?

July 26 2023Oded B

כל עוד הקושייה או הסוגייה הן חידוש המראה של חדר האמבטיה שלכם, יש כמה שיטות שתוכלו לנסות בשיטת DIY, כלומר עשה זאת בעצמך. אבל, חשוב גם לוודא שהשיטות שאתם נוקטים בהן אינן מסבות נזק לסוג האמבטיה שלכם. לא פעם, ניקוי פשוט יכול להסתיים בצורך לתיקון שעולה מאות ואלפי שקלים. כיצד להימנע מכך? – קראו כאן. נתחיל עם 3 טיפים כלליים:

  1. מברשות: אם אתם משתמשים במברשות מכל סוג לניקוי האמבטיה, שימו לב שהן לא עשויות מחומרים גסים, כמו למשל ה-“שערות” של מטאטא. זה עלול לגרום לשריטות באמבטיה.
  2. חומרי ניקוי: שימו לב שאתם לא משתמשים בחומרי ניקוי כימיים שעלולים לגרום להורדה ודהייה של צבע ציפוי האמבטיה.
  3. ציפויים שונים: במקום לנקות את האמבטיה, קחו בחשבון שניתן בימינו להלביש מגוון ציפויים שונים לאמבטיות, מה שיכול להסתכם בכמה מאות שקלים בודדים (נרחיב על כך בהמשך).

שיטות ביתיות לחידוש נראות של אמבטיות – כדאי?

שיטות ביתיות לניקוי אמבטיות בהחלט שוות ניסיון, אבל, וזה אבל משמעותי במיוחד, שיטות ביתיות יכולות גם לגרום נזק באמבטיות אשר עשויות חומרים עדינים או רגישים. אם למשל יש לכם ציפוי אמבטיה מסוג מסוים, ייתכן שיהיה עדיף להימנע ממריחת חומרים שאינכם יודעים מה טבעם המדויק וכיצד הם ישפיעו על הציפוי של האמבטיה.

ראשית, לפני שמחליטים להשתמש בשיטה ביתית כזאת או אחרת, מומלץ לבדוק אם יש צורך בצביעה מחדש או אולי אפילו תיקון סדקים באמבטיה. ייתכן שהכתמים העיקשים הם לא הבעיה היחידה, לכם חשוב ליישר קו ולתקן את מה שצריך לתקן. אגב, אם אתם בוחרים לצפות את האמבטיה שלכם, בדרך כלל השירות יכלול גם תיקון סדקים, מילוי חורים ועוד תיקונים שונים באמבטיות.

מה זה ציפוי והלבשה של אמבטיה והאם כדאי?

למי שעדיין לא מכירים את הפלא הזה, ציפוי עבור אמבטיה מהווה את אחד מהטיפולים הכי איכותיים וקלים עבור אמבטיות. זהו טיפול אשר נקרא גם הלבשת אמבטיה והוא כולל הלבשה של ציפוי ייעודי אשר מכסה את כל הכתמים העיקשים. כמו כן, הציפוי של האמבטיה מסייע בהגברת ההגנה ובהפחתת הבלאי של משטח האמבטיה לאורך זמן.

אמנם ניתן לנסות לעשות את זה לבד, אבל הלבשה של אמבטיה מיושמת בדרך כלל על ידי אנשי מקצוע. כאשר מסתייעים באנשי מקצוע בתחום, ניתן לבחור ציפויים אשר מגיעים בכמה ורסיות שונות בהתאם לצרכים שלכם. במקביל לכך, אנשי המקצוע יתחילו קודם ביישור קו של מצב האמבטיה הנוכחית. מה זה אומר? בפועל, הם קודם כל יבצעו תיקוני סדקים, מילוי של חורים באמבטיה ועוד. כאשר כל זה מבוצע, ניתן להתקין את הלבשת האמבטיה.

בסופו של יום, קיימות שיטות שונות עבור חידוש הנראות הכללית של חדר המקלחת והאמבטיה בפרט.

יחד עם שיטות שונות לניקוי אמבטיות, הפתרון האיכותי והמומלץ ביותר הוא בלשה של ציפוי עבור האמבטיה.

באופן הזה, ניתן לא רק לחדש את נראות האמבטיה, אלא גם לשמור עליה טוב יותר בטווח הארוך.

בהצלחה!

Share: