התפקיד של הידרותרפיה בשיקום של כלבים

January 23 2024doritr

למים יש לא מעט יתרונות והם משפיעים לטובה על גוף אדם. הידרותרפיה היא תחום טיפולי מוכר ונפלא עבור מגוון בעיות רפואיות שונות שסובלים מהם בני אדם. יחד עם זאת, מדובר על שיטת טיפול יעילה ביותר גם עבור כלבים שזקוקים לתהליך שיקום מפציעה או מחלה כלשהי.

הידרותרפיה לכלבים- במה מדובר?

הידרותרפיה לכלבים היא טכניקה אשר מתבססת על כך שבמים יש התנגדות נמוכה ועל כן, היא רלוונטית מאוד עבור שיקום מפציעות וכן עבור התמודדות עם כאבים מסוגים שונים. הטכניקה המדוברת יכולה לסייע רבות לכלבים שסובלים מבעיות במפרקים, עיוותים מבניים בשלד, כלבים משותקים או חסרי גפיים ועוד.

הידרותרפיה למעשה מסתמכת על יכולת הציפה במים, על ההתנגדות הנמוכה של המים ועל הלחץ של המים. המטרה היא להקל על התנועה של המפרקים הפגועים. מדובר על שיטת טיפול יעילה מפני שהיא מאפשרת את הורדת הלחץ על הגוף אשר קיים בצורה טבעית כתוצאה מכוח הכבידה. הציפה במים, מורידה את הלחץ שנוצר על המפרקים ועל השרירים ומסייעת בהחלמה ובהקלה על בעיות מסוגים שונים. מדובר על טכניקת טיפול מאוד טבעית ומאוד בטוחה.

סוגים של הידרותרפיה עבור כלבים

ניתן למצוא סוגים שונים של הידרותרפיה לכלבים כגון:

הליכון מים שמהווה את הסוג הנפוץ ביותר והוא יעיל עבור טיפול בדלקות מפרקים. מדובר על מיכל פלסטיק או מיכל זכוכית אשר בתוכו יש הליכון. הכלב עומד בו והמים מגיעים עד קו הבטן שלו. ההליכון מתחיל לנוע והכלב יכול לאמן כך את השרירים והמפרקים שלו, כאשר משקל הגוף מתבטל.

עוד סוג של הידרותרפיה לכלבים הוא מערבולת. מדובר על סוג של ג’קוזי שרלוונטי מאוד לטיפול והחלמה מפציעות קשות ומניתוחים. הסילונים החמים של המים מעסים בצורה עדינה את כל האיברים הפצועים וכך מקלים על הכאב ומזרזים תהליך החלמה.

סוג נוסף הוא בריכות כלבים שמאפשרות לכלב לבצע תרגילי תנועה בסיסיים ויקלו על בעיות במרפקים, בשרירי החזה ובשרירים הקדמיים.

האם הידרותרפיה לכלבים יכולים לסייע גם באילוף?

לא מעט בעלי כלבים תוהים האם הידרותרפיה לכלבים יכולה לסייע עם בעיות התנהגותיות שונות של הכלב שלהם או לחזק תהליך אילוף. ובכן, אפשר למצוא קשר עקיף בין ההידרותרפיה לבין אילוף כלבים שכן, כלב שסובל מכאבים לא יהיה פנוי לאילוף איכותי. לכן, ניתן לשלב אילוף כלבים מקצועי יחד עם הידרותרפיה, אך כמובן שלא ניתן לסמוך על הידרותרפיה בלבד שתאלף את הכלב שלכם.

בכדי שהכלב שלכם יהיה מאולף, יש צורך שהוא יעבור אילוף כלבים מקצועי על ידי מאלף שיודע כיצד לבצע את העבודה וכיצד לנהל את הליך האילוף הן בהתאם לכלב שלכם והן בהתאם למטרות האילוף.

חשוב לבחור מאלף כלבים מקצועי, מומלץ, שיש לו אינטרקציה טובה עם הכלב שלכם.

Share: