אסתמה של העור ופריחה בגוף: הקשר בין אסתמה של העור לפריחה בעור וכיצד לנהל את המצב

October 24 2023spiderus_admin

אסטמה של העור היא דלקת בעור. היא גורמת לעור להיות יבש מאוד ומגרד מאוד. לא פעם המצב המדובר יהיה מלווה בפריחה באזור הנגוע. הדלקת המדוברת עלולה להשפיע על חלקים שונים בעור, אך היא תהיה שכיחה לרוב באזור של קפלי עור כגון: מרפקים וברכיים וכן באזור הפנים או הקרקפת. לרוב האדם שסובל מהמחלה המדוברת יהיה בתקופות של נסיגה שבהן המחלה לא תופיע והתלקחות שבהן המחלה תופיע בצורה ניכרת.

לא מעט אנשים מוטרדים מאוד מהתופעות בעור אשר מלוות לאסטמה של העור. הפריחה פוגעת במראה שלהם והגירודים מסיבים להם אי נעימות רבה וכאב. על כן, הם מחפשים את הדרך הטובה ביותר להתמודד עם התופעות הללו.

מה חשוב לדעת על אסטמה של העור?

מאסטמה של העור סובלים גם גברים וגם נשים במידה שווה ועל אף שהמחלה תופיע לרוב בגילאי ילדות, הרי שניתן לסבול ממנה בכל גיל. על אף שמדובר על דלקת כרונית, מרבית התינוקות או הילדים אשר סובלים ממנה, יפסיקו לסבול ממנה בגילאים בוגרים יותר.

אסטמה של העור מקושרת עם מצבים אלרגיים אחרים כגון: נזלת ואסטמה של דרכי הנשימה. מרבית האנשים אשר סובלים מהאלרגיות הללו יסבלו גם מאסטמה של העור. על אף שלא מדובר על מחלה מסוכנת הרי שהיא יכולה לפגוע באופן מהותי מאוד באיכות החיים של האדם שכן היא יוצרת לו בעור פריחה, אדמומיות, גירודים ובמקרה שבו יש גרד משמעותי של העור, יתכן כי גם יתפתחו בו פצעים מזוהמים שידרשו טיפול.

מהם הסימפטומים של אסטמה של העור?

אסטמה של העור נובעת כתוצאה מגורם מסוים אשר מעורר את מערכת החיסון. כאשר מערכת החיסון מתעוררת היא מייצר תגובה דלקתית והדלקת היא זאת שגורמת לסימפטומים של המחלה. בין הסימפטומים של המחלה ניתן למצוא: גרד רציני ביותר, פריחה על העור, עור יבש, סדקים בעור ועוד. לעיתים יהיו מלווים למחלה גם פצעים פתוחים שבהם יש תוכן מוגלתי או גלד צהוב כלשהו.

אם כתוצאה מהמחלה נוצרו לאדם גירודים בגוף עם פריחה אשר כאמור גורמים לו לפצעים פתוחים גם, חשוב מאוד שהוא יקבל טיפול מתאים על מנת להקל על מצבו ובכדי שהפצעים המזוהמים לא יפגעו בו באופן כלשהו.

כיצד מתמודדים עם אסטמה של העור ועם פריחה?

התמודדות עם אסטמה של העור ועם פריחה צריכה להתבצע בכמה רבדים: ראשית כל, כדאי מאוד להימנע משימוש בקרמים או בשמים על העור שעלולים לגרום לפריחה ולגרד, שנית, כדאי מאוד להשתמש במשחות טבעיות או שמנים טבעיים שיכולים להקל על המצב.

מעבר לכך, במקרים חמורים, חשוב כאמור לפנות לרופא עור על מנת שיאבחן בצורה מדויקת את המצב ויעניק טיפול תרופתי מתאים. לא פעם הטיפול יהיה על ידי משחות המכילות סטרואידים. במידה ויש זיהום ייתכן כי הרופא יורה ליטול אנטיביוטיקה.

Share: